2001

16. KAISER’S-PLUS Maraton és Futófesztivál

2001. szeptember 30.

Ismét jól esett a futás(on) – ezt a mondatot több mint tizenegyezren mondhatják el. Hiszen ennyien álltak rajthoz a Kaiser’s-Plus Budapest Maratonon, Maraton Stafétán, Minimaratonon, Maratonkán és Családi Futáson. Hiszen hasonlóan az idei szeptemberi vasárnapokhoz, az időjárás esősre fordult, ez nem zavarta a futókat.

A 9.30-as első rajtra közel 4000-en sorakoztak fel a Hősök terén. Őket követték a 42 kilométert vállalók, akár egyénileg, akár 3 fős csapatként 2800-an vállalták a maraton lefutását.

Az útvonal zömében a rakpartokon vezetett, a futókat sokan biztatták az utak mellett. A legtöbben a Roosevelt téren gyűltek össze, hiszen a rajthelyszínről is 20 perc alatt ki lehetett érni a Lánchíd pesti hídfőjéhez, ahol a Maraton Staféta váltóhelye is volt. Ebben az évben is magas volt a külföldiek száma. Több, mint 40 országból, több, mint 700 futó érkezett, hogy ezen a napon futva ismerje meg fővárosunkat. A legnépesebb csoportok és családok Németországból érkeztek. 100-nál több német turista azért volt a hétvégén Budapesten, hogy elinduljon a Kaiser’s-Plus Budapest Maratonon vagy a rövidebb távokon.

A férfiaknál a Rendőr VB résztvevői diktálták a tempót, az etióp és szaud-arábiai futókkal csak Szűcs Antal, a BVSC futója tudta a lépést tartani, aki összetettben 2., a magyar futók között viszont országos bajnok lett.

Hosszabb sérülés után tért vissza Földingné Nagy Judit, aki a hölgyek versenyében végig vezetve, új pályacsúccsal ért a Felvonulás tér mögötti célba, ahol több tízezer ember várta.

Persze a nézők tapsa, ovációja nemcsak a győzteseknek járt, minden befutó a rajt mennye, az útvonal esetleges pokla után a célban ismét mennyben érezhette magát. A legidősebb célba érkező egy 74 éves magyar férfi, illetve egy 68 éves olasz nő volt.

Az egész napos fesztivált késő délutántól koncertek, David Merlini kiszabadulása és tűzijáték zárta.