1998

13. KAISER’S-PLUS Budapest Maraton

1998. október 4.

A főváros (egyik) szívébe, a Városligetbe költözött a maraton, mint a főváros kiemelt rendezvénye. Először lehetett országos bajnoki címet szerezni, és először kúszik másfélezer fölé a klasszikus távon indulók száma: 1535 futó indult 30 országból, ebből 231 volt külföldi! Az útvonal megint módosult, hiszen a rajt a Hősök teréről, a Műcsarnok mellől indult, onnan következett a belvárosi két kör. A versenyről a német és az angol Runner’s World is terjedelmes beszámolót közölt! Természetesen volt 8 kilométeres minimaraton és egy 800 méteres családi futás is, amelyeken összesen 5237-en futottak, és a helyszínből adódóan rengeteg nézője akadt a rendezvénynek, amit koncertek, látványos lézershow és tűzijáték zárt.