1996

11. KAISER’S-PLUS Budapest Maraton

1996. október 6.

A Margitsziget, pontosabban a Margitszigeti Atlétikai Centrum fogadta be a futófesztivált, melynek először volt a szlogenje az “Egy igazi kihívás”, és amelyen a klasszikus szám mellett 8 kilométeres minimaraton, és egy 250 méteres ovis futás is volt. Összesen 3710-en futottak ezen a napon, melyből 805-en választották a maratont. A maratoni táv útvonala a belvárosban kijelölt két körön át kanyargott. A tartalmas műsorfüzet az akkor másfél éve létező Spuri Futó-triatlon magazin gondozásában született meg. A média-előkészítettség egyébként is minden eddigit felülmúlt: több lap már hónapokkal a verseny előtt folyamatosan felkészülési terveket közölt. A verseny teljes eredménylistáját a Spuri magazinon kívül a Nemzeti Sport négy egymás utáni pénteki számában közölték le. Tradícióvá vált, hogy a szenior bajnokság helyezettjei a verseny után egy díszebéd keretében vehetik át a díjaikat.

Az összes eredmény

1994-ben és 1995-ben szünetelt a Budapest Maraton, mert a megszokott magas nemzetközi színvonalhoz nem volt meg a megfelelő pénzügyi háttér. Ám 1996-ben a Kaiser’s és a Plus névadó szponzorálása mellett már körvonalazódhatott egy újabb fejezet a Budapest Maratonok történetében. Lényeges változás, hogy ezelőtt mindig tavasszal zajlott a klasszikus távú rendezvény.